Organiczne ogrodnictwo nigdy nie było tak łatwe!

ogrodnictwo

Uczenie się nowych sposobów, aby być mądrzejszym ogrodnikiem pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i ból pleców. Nie daj się nabrać na myślenie, że ogrodnictwo stanie się łatwiejsze. Zamiast tego naucz się nowych sposobów na bycie bardziej wydajnym, które dadzą Ci więcej czasu na relaks i cieszenie się ogrodem. Poświęć trochę czasu na poznanie nowych sposobów na bycie lepszym ogrodnikiem dzięki tym pomocnym wskazówkom.

Rozważ wykorzystanie swojego ogrodu do uprawy ziół kuchennych. Zioła, takie jak bazylia, mięta, pietruszka, kolendra, rozmaryn i koperek, są niezbędne w wielu potrawach, ale ich zakup w sklepach może być bardzo kosztowny. Te kulinarne zioła są jednak bardzo tanie i łatwe do uprawy we własnym ogrodzie.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swój ogród przed szkodnikami, musisz mieć w nim kilka biedronek. Biedronki będą chronić Twój ogród przed szkodnikami i nie wyrządzą żadnych szkód roślinom; jest to całkowicie korzystny związek zarówno dla Ciebie, jak i dla biedronki.

Bardzo ważne jest, aby przed założeniem ogrodu mieć odpowiednie narzędzia. Nie chcesz rozpocząć procesu zakładania ogrodu tylko po to, aby uświadomić sobie, że jesteś w potrzebie narzędzia, którego nie masz. Spróbuj zdobyć łopaty, kielnie, nożyce, motyki, widły ogrodowe i grabie.

Uprawiaj rodzime byliny na swoim podwórku, aby przyciągnąć lokalną faunę i florę. Rodzima roślinność jest najlepszym źródłem pożywienia dla rodzimych zwierząt. Stosując tę metodę, zobaczysz więcej ptaków i kolorowych owadów. Jest to łatwy sposób na przyciągnięcie dzikich zwierząt, ponieważ rodzime rośliny wymagają mniej pracy od Ciebie, aby dobrze się rozwijać.

Nie próbuj usuwać nisko leżących chwastów ręcznie. Zamiast tego zaopatrz się w małą łopatę i przewróć je tak, aby ich liście znalazły się pod ziemią. Zabijesz chwasty i liście będą gnić tworząc świeżą ściółkę jak materiał dla Ciebie do wykorzystania. Jest on zielony i odżywczy dla innych roślin.

Spraw, aby okresy kwitnienia nakładały się na siebie. Posadź obok siebie zarówno wcześnie, jak i późno kwitnące rośliny, aby mieć kwiaty przez cały sezon. Płytko ukorzenione rośliny jednoroczne można posadzić wokół głęboko posadzonych wiosennych roślin cebulowych – gdy cebulki zwiędną, rośliny jednoroczne dopiero zakwitną. Na każdą porę roku należy wybrać jedną wyróżniającą się roślinę, która będzie pełnić rolę głównego kwiatu. Zasadźcie je na całej rabacie, a następnie uzupełnijcie kwiatami drugorzędnymi.

Krzewy róż należy regularnie przycinać. Przycinanie krzewu pomaga zwiększyć jego cyrkulację, dzięki czemu staje się on zdrowszy. Do przycinania krzewów róż należy używać sekatorów, ponieważ są one szybkie, łatwe w użyciu i nie powodują uszkodzeń krzewu. Są one zazwyczaj tanie i niedrogie.