Popraw wygląd swojego podwórka za pomocą tego przydatnych porad.

ogrodnictwo

Jak podróżujesz, możesz zobaczyć domy z pięknymi ogrodami, zwłaszcza w starszych dzielnicach, które wyróżniają się z powodu przemyślanego krajobrazu. Możesz się zastanawiać, jak ogrodnik wizualizuje wynik? Ten artykuł da Ci kilka doskonałych rad, jak zasadzić ogród, który będzie Ci się podobał przez wiele lat.

Znajdź rośliny, które dobrze rosną w Twoim lokalnym klimacie i glebie w Twoim ogrodzie. Jeśli spróbujesz wymusić uprawę rośliny, która nie lubi twojej pogody, w końcu włożysz dużo pracy w osiągnięcie bardzo niewielkich rezultatów. To, co dobrze rośnie w jednym roku, prawdopodobnie będzie dobrze rosło także w następnym, więc posadź je ponownie.

Jeśli masz rośliny okazowe, które wymagają cieplejszych stref klimatycznych niż reszta ogrodu, możesz łatwo stworzyć dla nich odpowiednie miejsce w swoim zwykłym ogrodzie! Wystarczy stworzyć schronienie z południową ścianą, która stanie się kolektorem słonecznym, pochłaniającym ciepło w dzień i uwalniającym je w nocy, zapewniając w ten sposób roślinom okazowym idealne środowisko!

Jeśli chcesz uprawiać róże, powinieneś zapoznać się z różnymi gatunkami. Jeśli jesteś początkujący, wybierz rodzaj róży, który nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Można także wziąć udział w konkursach na wyjątkowo delikatne róże. Upewnij się, że wybierasz róże dostosowane do Twoich umiejętności i doświadczenia.

Małe kamyczki i kamyki są doskonałymi znacznikami roślin. Aby mieć kontrolę nad roślinami, a jednocześnie dodać ogrodowi odrobinę naturalnego piękna, należy zebrać kilka kamyków i otoczaków. Znajdź kamienie o dość gładkiej powierzchni i użyj markera permanentnego lub odrobiny farby, aby umieścić na nich nazwy roślin. Jest to znacznie ładniejsze i bardziej naturalne rozwiązanie niż tradycyjne plastikowe znaczniki, które zagracają większość ogrodów.

Przydatnym rozwiązaniem, aby utrzymać szkodniki, takie jak robaki i owady latające z dala od ogrodu jest umieszczenie bazylii, czosnku lub pietruszki jako rośliny trymujące wokół ogrodu. Rośliny te mają zdolność do odstraszania szkodników, a jednocześnie są całkiem przydatne w Twojej kuchni! Jeśli kolorowa plama jest bardziej w Twoim stylu, nagietki mają podobny efekt.

Po długim dniu pracy w ogrodzie, wyczyść brudne ręce śniadaniowym przysmakiem. Przygotuj mieszankę z płatków owsianych i wody. Niech będzie gęsta! Użyj tej mieszanki jako środka ściernego, aby usunąć brud ze skóry i spod paznokci. Następnie umyj się normalnie wodą z mydłem, aby pozbyć się zalegającego brudu.

Jeśli nie możesz dostać mulczu do swojej gleby, użyj mokrych gazet. Wilgotne gazety wokół podstawy roślin pomogą utrzymać wilgoć w ziemi i ochronią systemy korzeniowe roślin przed ciepłem i światłem słonecznym. Gazety ulegają biodegradacji, więc w końcu ulegną rozkładowi i dodadzą więcej składników odżywczych do gleby.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Wiesz, że zawsze znajdzie się jakieś trudne miejsce lub obszar, który wymaga poprawy na Twoim podwórku lub w ogrodzie. To jest to, co ogrodnictwo jest o. Możesz myśleć, że zrobiłeś wszystko, co możesz dla swojego ogrodu i wrócić następnego dnia i wizualizować nowe plany. Więc nie martw się i po prostu wyjdź tam i ogrodu do serca!