Tabletki odtłuszczające Lavazza

Tabletki odtłuszczające Lavazza stosowane są jako dodatek pielęgnacyjny do ekspresów, który nie tylko je przeczyszcza, ale sprawia, że kawa smakuje jeszcze lepiej niż kiedykolwiek. Tabletki odtłuszczające Lavazza potrafią przywrócić idealną czystość wewnętrzną ekspresu do kawy sprawiając, że żadna cząstka tłuszczu nie będzie przeszkadzać w parzeniu kawy.

Jak działają tabletki odtłuszczające Lavazza?

Działanie tabletek odtłuszczających nie jest bardzo skomplikowane. Cały proces odtłuszczania ekspresu do kawy zajmuje zaledwie kilkanaście minut więc można to wykonać bez straty sporej ilości czasu. Bez rozkręcania ekspresu i dostawania się do jego wnętrza!

Wiele osób myśli, że aby umyć ekspres od środka trzeba odkręcić jego wnętrze. Jednak w rzeczywistości wystarczą tabletki odtłuszczające Lavazza używane jedynie od czasu do czasu. Wystarczy włożyć jedną tabletkę do komory mielącej ekspresu wcześniej wyjmując z niej wszystkie ziarna kawy. Następnym krokiem jest napełnienie wody do ekspresu i włączenie go ustawiając ekspres na dowolny tryb. Bardzo ważne jest, aby w połowie procesu wyłączyć ekspres z gniazdka. Dzięki temu tabletka wraz z obecnością wody będzie mogła pełnić swoje czyszczące powinowactwo. Drobinki detergentu z łatwością usuną tłuszcz, który zgromadził się podczas mielenia kawy. Następnie wystarczy odczekać mniej więcej 15 minut i znów włączyć ekspres pozwalając mu na dokończenie programu i wypłukanie swojego wnętrza.

Jak widać cały proces odtłuszczania ekspresu nie jest ani czasochłonny ani skomplikowany. Jednak co ile wykonywać czyszczenie ekspresu, aby miało to sens?

Czyszczenie ekspresu do kawy odtłuszczaczem

Tabletki odtłuszczające Lavazza stosuje się jedynie od czasu do czasu. Dzięki temu nie trzeba wydawać dużej ilości pieniędzy aby utrzymać czystość, a co za tym idzie pyszny smak małej czarnej. W praktyce wystarczy wykonywać proces odtłuszczania ekspresu mniej więcej co 2 miesiące – przy standardowym, domowym użytkowaniu ekspresu.