Wykorzystaj te wskazówki, aby stworzyć udany ogród

ogród

Ogrodnictwo może być bardzo onieśmielające dla kogoś, kto nigdy wcześniej tego nie robił. To może łatwo doprowadzić do trochę przeciążenia informacji z powodu wszystkich zasobów dostępnych dla nowych ogrodników. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci w organizowaniu wszystkich tych informacji, dzięki czemu można rozpocząć ogrodnictwo prawidłowo.

Użyj odpowiedniego rodzaju gleby dla najlepszych wyników. W zależności od rodzaju roślin, które chcesz mieć w swoim ogrodzie, naturalna gleba może być odpowiednia lub nie. Można również stworzyć sztuczny obszar, w którym będzie występował tylko jeden rodzaj gleby.

Dzielimy duże kępy bylin. Niektóre rośliny wieloletnie tracą wigor i słabiej kwitną, gdy kępa staje się zbyt duża. Rośliny takie jak stokrotki Shasta, irysy bródkowe, floksy, chryzantemy i jeżówki warto dzielić co trzy lata. Bez podziału stają się one zatłoczone, a środek kępy zaczyna obumierać. Wystarczy wykopać całą roślinę, zachowując nienaruszoną bryłę korzeniową, i podzielić ją na kawałki za pomocą łopaty. Robiąc to, będziesz miał co najmniej dwa lub trzy nowe rośliny!

Dobrym pomysłem jest wstępne namoczenie nasion w ciemnym miejscu przez noc. Umieść kilka nasion w mniejszych doniczkach i dodaj wody prawie po brzegi. Nasiona otrzymają nawodnienie, którego potrzebują, aby rozpocząć wzrost. Nasiona będą miały wtedy większą szansę na przetrwanie i kwitnienie.

Aby w naturalny sposób kontrolować mszyce, zasiedl swój ogród biedronkami. Biedronki są naturalnymi drapieżnikami mszyc i owadów łuskoskrzydłych. Są ładne i korzystnie wpływają na Twój ogród. Nie jedzą kwiatów, więc możesz je bezpiecznie stosować na rabatach kwiatowych. Jest to dobra alternatywa dla stosowania komercyjnych pestycydów.

Jeśli masz wiele roślin doniczkowych, nie podlewaj ich wszystkich w ten sam sposób. Niektóre rośliny dobrze radzą sobie z dużą ilością wody, podczas gdy inne wolą bardziej suchą glebę. Nadmierne podlewanie może wyrządzić roślinie tyle samo szkód co niedostateczne podlewanie. Tak więc, należy pamiętać o tym, jakie rodzaje roślin, które masz w doniczkach, i podlewać je odpowiednio.

Pamiętaj, aby podlewać pomidory nie częściej niż raz na pięć do siedmiu dni. Kiedy jednak podlewasz, upewnij się, że ziemia jest dokładnie zmoczona. Pomidory radzą sobie najlepiej, gdy gleba jest głęboko zmoczona, w przeciwieństwie do wielu roślin, które wolą lekkie zamgławianie częściej. Pamiętaj też, aby podlewać ziemię, a nie rośliny.

Aby zrobić nawóz odżywczy z rzeczy, które masz w domu, sprawdź, co jesz na śniadanie. Zarówno fusy po starej kawie, jak i torebki po herbacie stanowią doskonały nawóz, zwłaszcza dla roślin, które lubią kwas. Skorupki jaj dodają zasadowości do gleby, a banany są najlepszym źródłem potasu, na którym dobrze rozwijają się róże.

Mam nadzieję, że te wskazówki dostarczyły Ci kilku bardzo cennych informacji, jak również dały Ci sposób na uporządkowanie wszystkich myśli i informacji, które być może już miałeś na temat ogrodnictwa. Pamiętając o tych wskazówkach, kiedy zaczynasz uprawiać ogród, możesz pewnego dnia stać się bardzo udanym ogrodnikiem.