Znajdź czas na ogród w swoim zabieganym życiu

ogród

Czy jesteś zielony palec lub czarny kciuka, dodając ogród do domu może zwiększyć wartość nieruchomości, gdy przychodzi czas, aby odsprzedać. Nie tylko to, hobby ogrodnictwo może być relaksujący stres-buster, gdy jest to wymagane. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak zamienić swoje podwórko w mały zielony kawałek raju.

Utrzymuj rośliny ziołowe przycięte i krzaczaste. Dzięki konsekwentnemu przycinaniu roślin ziołowych stworzysz krótszą drogę dla składników odżywczych i pozwolisz liściom rosnąć pełniej i szybciej. Utrzymuj rośliny krótkie przez przycinanie, jak również zwiększyć gęstość liści. Jeśli jest to w ogóle możliwe, nie pozwól, aby zioła kwitły.

Poświęć trochę czasu, aby poznać swoją glebę. Zrób jej analizę. To pozwoli Ci wiedzieć, co jest w Twojej glebie i w jakich obszarach gleba może być niedobór. Następnie można kupić brakujące składniki odżywcze, aby dodać do gleby, która pomoże zmaksymalizować swoje uprawy! Wiele lokalnych uniwersytetów, które mają wydziały rolnictwa mają możliwość przetestowania swojej gleby za niewielką opłatą.

Kiedy kosisz trawnik nie tnij go zbyt blisko brudu. Jeśli trawa ma większą wysokość, korzenie będą mogły rosnąć głębiej w glebie, co sprawi, że trawnik będzie mocniejszy i będzie miał większą odporność na wysychanie. Jeśli trawa jest zbyt krótka, wytwarza płytkie korzenie, co prowadzi do powstania trawnika z brązowymi plamami i wyschniętymi łatami.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z ogrodnictwem, zacznij od niewielkiego ogrodu. Jeśli nie masz doświadczenia, praca w ogrodzie może być stresująca i frustrująca. Zaczynając od mniejszego rozmiaru, będziesz mieć pozytywne doświadczenia i będziesz mieć rośliny pod kontrolą. Ogrody wymagają pracy i regularnego utrzymania, więc należy o tym pamiętać.

Spróbuj użyć naturalnego środka chwastobójczego, który nie zawiera ostrych chemikaliów. Spryskaj chwasty pełną mocą białego octu, aby je zabić, i ponów aplikację w razie potrzeby, jeśli widzisz jakiś nowy wzrost. Ocet może również zabić rośliny, które chcesz zachować, więc upewnij się, że nie należy rozpylać go na chwasty, które rosną w środku innych roślin, które nie chcesz zabić.

Wspaniałą kuracją dla roślin domowych w pomieszczeniach jest okresowe wyprowadzanie ich na zewnątrz i pozwalanie im na rozkoszowanie się chwałą letniej burzy. Będziesz traktować je do wyższej wilgotności i dłuższych godzin światła dziennego, które znacznie przewyższa nieświeże warunki, które mogą być coraz wewnątrz! Będziesz chciał zminimalizować zbyt dużo bezpośredniego światła słonecznego i upewnij się, że pojemniki na rośliny mają dobre otwory drenażowe, tak aby dodatkowa woda deszczowa nie zbierała się powodując gnicie korzeni. Trochę czasu jakości na zewnątrz opłaci się z bujną, zdrowe rośliny przez cały rok!

Te wskazówki powinny dać Ci pomysł na to, jak zacząć dodawać ogród do swojej nieruchomości. Zawsze pamiętaj, że aby ogród zawsze wyglądał jak najlepiej, wymagana jest regularna pielęgnacja i konserwacja. Jednak przy odrobinie wysiłku łatwo jest stworzyć miejsce, z którego można być naprawdę dumnym.