Gdzie wynająć kontener na śmieci?

kontener na śmieci

Choć tzw. ustawa śmieciowa nakładana na gminy obowiązek organizacji odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców, często śmieci jest znacznie więcej, niż mogą pomieścić tradycyjne pojemniki. W przypadku remontu, wymiany mebli czy większych porządków powstaje również inny problem: gruzu ani odpadów budowlanych nie można przecież wyrzucać razem ze śmieciami „domowymi”. Jak więc pozbyć się ich z posesji w sposób legalny? Rozwiązaniem idealnym pod wieloma względami okazuje się wynajem odpowiedniego kontenera.

Bezpieczny wywóz śmieci – kiedy warto wypożyczyć kontener?

Istnieje wiele sytuacji, w których kontener na śmieci może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Klasycznym przykładem jest remont mieszkania, który zwykle wiąże się z powstaniem różnego rodzaju odpadów: od gruzu, poprzez elementy starych instalacji, aż po stolarkę okienną i drzwiową czy stare meble. Jednak specjalny zbiornik o odpowiedniej pojemności sprawdzi się również w sytuacji, gdy chcemy przeprowadzić porządki na działce, pozbyć się złomu lub opróżnić strych, garaż czy piwnicę. Kontener na śmieci w Wawrze, podobnie jak w innych dzielnicach Warszawy, bardzo często wynajmowany jest również w przypadku nagromadzenia odpadów wielkogabarytowych, takich jak meble, duże konstrukcje czy rozmaite elementy wyposażenia domu.

Najważniejsze zalety wynajmu kontenera na gruz i odpady

Do kluczowych korzyści z wynajmu kontenera na śmieci należą m.in.:

– komfort i wygoda – firma podstawi zbiornik na posesję, a gdy będzie on pełen, odbierze od nas odpady,

– legalna usługa – wynajmując kontener, masz pewność, że Twoje śmieci nie trafią na nielegalne składowisko,

– ekologia – transport na odpowiednio przystosowane wysypiska to mniej odpadów w lasach,

– bezpieczeństwo – gruz w kontenerze nie zalega na posesji, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla ludzi i zwierząt,

– estetyka – nawet niewielka ilość odpadów budowlanych przy domu lub na działce znacznie obniża wrażenia wizualne,

– możliwość przetworzenia i ponownego wykorzystania odpadów nadających się do recyklingu.

Wynajem kontenera – to musisz wiedzieć!

Chcąc zlecić bezpieczny wywóz śmieci, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów istotnych z punktu widzenia wyboru wykonawcy takiej usługi. Przede wszystkim dowiedz się, jakimi zbiornikami dysponuje firma, by nie przepłacać za zbyt duży kontener. Jeśli posiadasz niewielką ilość odpadów, odpowiedni może okazać się pojemnik o objętości 2,5 m3. Remont domu lub mieszkania wymaga kontenera większego – pojemność 5-7 m3 powinna być wystarczająca. Warto sprawdzić, czy firma będzie w stanie podstawić drugi kontener, jeśli ilość odpadów okaże się większa.

Gdzie najlepiej wynająć kontener na śmieci?

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, współpracę w zakresie wynajmu kontenera oraz odbioru z posesji gruzu lub odpadów wielkogabarytowych warto nawiązać wyłącznie ze sprawdzoną firmą. Przykładem przedsiębiorstwa, od lat obsługującego bezpieczny wywóz śmieci w Wilanowie oraz innych dzielnicach Warszawy, jest firma BYŚ. Szeroka oferta kontenerów o zróżnicowanych pojemnościach, kompleksowa usługa obejmująca podstawienie zbiornika oraz wywóz odpadów, a także przystępne ceny, to najważniejsze korzyści płynące ze współpracy z tym renomowanym, stołecznym przedsiębiorstwem.